zde se nacházíte:
Úvod > Obchod > Schmidt > SCHMIDT ® TorquePress - Moduly lisů s torzním motorem

SCHMIDT ® TorquePress - Moduly lisů s torzním motorem

SCHMIDT® TorquePress 520 a SCHMIDT ® TorquePress 200

Vysoká dynamika, Kompaktní provedení, Maximální síla při nízkých otáčkách

Moduly s lisovacími silami od 20kN do 230 kN 

 

SCHMIDT® TorquePress 200
Síla točivého momentu pro Servolisy

Vysoká dynamika, maximální síla a nízké provozní náklady - to jsou výhody použití torzního motoru u nového lisu SCHMIDT® TorquePress 200 s nominální sílou 200 kN a zdvihem 500 mm.

Torzní motory se používají pro rychlé a přesné úlohy pří pojíždění a určování polohy a disponují vysokým momentem otáčení. Díky konstrukci duté hřídele odpadá použití mechanických meziprvků, jako je převodovka, spojka nebo pás. Speciálně v tomto výkonovém rozsahu podléhají tyto části – provozovány pod zatížením – odpovídající výši opotřebení. Vzhledem k tomu, že tyto části nejsou zapotřebí, nezpůsobují náklady a snižují se tím výdaje na servis. Konstrukce se stává pevnější, což je důležité proto, aby mohly být v montážní technice realisovány ještě dynamičtější pohybové průběhy.  
Velmi vysoký točivý moment lisu SCHMIDT® TorquePress 200 umožňuje velmi vysoké síly bez dodatečných mechanických převodů.

Výrazně vyšší stálost otáček v porovnání s běžnými pohony má za následek odpovídající vyšší strojní přesnost. Ve srovnání s elektromotorickými vřetenovými lisy má SCHMIDT® TorquePress 200 podstatně nižší vlastní moment setrvačnosti a tudíž vysokou dynamiku. Z tohoto důvodu je  i doba rozběhu z klidu na pracovní otáčky velmi krátká. Hladina hluku zůstává při všech stavech zatížení na obdivuhodně nízké úrovni.

Stejně jako všechny servo lisy od SCHMIDT Technology, je také SCHMIDT® TorquePress 200 odolný vůči stálému zatížení díky aktivnímu, teplotou řízenému chlazení. Při překročení přípustné maximální síly 250 kN se aktivuje mechanická pojistka proti přetížení. 

Mezi další přednosti patří vysoce přesné válečkové vedení beranu bez opotřebení, integrovaná bezporuchová kontrola síly a dráhy, skutečný regulátor síly integrovaný do řízení pohonu (nepřetržitá regulace síly).

Integrovaná dvoukanálová bezpečnostní technologie podle kategorie 4 umožnila ES schválení typu pro kompletní systémy, což je pro ruční pracoviště povinné.

 

 

 

 

SCHMIDT® TorquePress 520
Reprodukovatelná dynamika

- Vysoká dynamika
- Kompaktní provedení
- Maximální síla při nízkých otáčkách
- 20 kN max. lisovací síla
- 260 mm/s rychlost beranu 
- 250 mm zdvih beranu 

Ideální komponenta pro automatizaci
Lisovací systém SCHMIDT® TorquePress poháněný zcela nově vyvinutým torzním motorem je perfektní lisovací komponenta pro rychlé a vysoce přesné pojíždění a polohování. Nová pohonná technologie umožňuje vysoké lisovací síly a současně nízké momenty setrvačnosti, které výrazně zvyšují přesnost lisovací síly a polohování. Tak lze v automatizačních řešeních dosáhnout výrazného zlepšení v kvalitě a efektivitě.

Inovativní pohon s vysokou dynamikou

Vysoká dynamika, nízký moment setrvačnosti
Ve srovnání se servomotory a převodovými motory mají torzní motory podstatně nižší vlastní moment setrvačnosti a tudíž vysokou dynamiku. Doba rozběhu ze zastavení na pracovní otáčky činí pouze cca 100 ms.

Konstantně vysoký točivý moment
Díky dimenzování torzního motoru s vysokým počtem pólů se maximální točivý moment dosáhne již při nízkých otáčkách.

Vysoká stálost otáček
Je vyšší přibližně o faktor 10 než u běžných elektrických pohonů - výsledkem je adekvátně vyšší přesnost stroje

Snadná integrace

Kompaktní a úsporný
S přírubovým rozměrem pouhých 160 mm a celkovou délkou 1100 mm lze SCHMIDT ® TorquePress 520 integrovat do automatizačních řešení velmi úsporným způsobem a kombinovat s dalšími automatizačními komponenty.

Plně integrované snímání procesních dat
Měření síly a dráhy pomocí absolutního systému měření dráhy je realizováno přímo na beranu s rozlišením 0,1 µm. Díky důslednému upuštění od převodovky a jiných mechanických převodových komponentů je možná konstrukce téměř bez vůle, která společně s nízkou vlastní setrvačností systému vyhovuje nejvyšším nárokům na přesnost.

Modulární rozhraní
Výměnu dat s nadřazeným řízením lze realizovat flexibilněji a snadněji. Uživatel má při tom volnou volbu: Buď se zvolí předdefinované profily lisování nebo jízdní polohy, rychlost a dobu setrvání plně flexibilně ovládá nadřízená řídicí jednotka.