zde se nacházíte:
Úvod > Novinky > Römheld - Nový blokový válec „S“ pro lisování a děrování

Römheld - Nový blokový válec „S“ pro lisování a děrování

do 500 barů provozního tlaku a 200oC provozní teploty.

Nový blokový válec „S“ – (silný) – je speciálně vyvinut pro použití ve tvářecí technice, včetně děrování.

Velmi robustní a extrémně kompaktní válec je dalším vývojovým stupněm osvědčeného blokového válce RÖMHELD.

Je hydraulicky dvojčinný a univerzálně použitelný pro všechny lineární pohyby s požadovanou velkou upínací silou. Blokový válec S vydrží vysoké mechanické i tepelné zatížení a je vhodný pro provozní tlaky do 500 bar a provozní teplotu do 200oC. Speciální verze pro provozní teplotu do 250oC k dispozici na objednání.

Blokový válec S snese vysoké zatížení a příčné síly

Blokový válec S vykazuje svoje silné stránky speciálně tam, kde se očekává vysoké zatížení a boční zatížení, např. u děrování, lisování, srážení hran, ohýbání a ražení, stejně tak u spojovacích a nalisovacích zařízení.

Všechny modely jsou vybaveny vodicími kroužky pístu a pístnice, které zachycují boční zatížení pohyblivých dílů. Vzhledem k velmi vysokému zatížení při prostřihovacích a děrovacích operacích vlivem střihového rázu musí být pro tyto aplikace provozní tlak bokového válce S omezen na 250 bar.

Mnohostranné využití

Díky velkému počtu variant a malému rozměru má blokový válec S velmi široké využití. Např. vytahovače a posuvníky jader při výrobě forem. Díky vysoké dovolené zátěži je lze taktéž použít v plně automatizovaných výrobních systémech s velmi krátkým časovým cyklem. Pro volitelné hlídání polohy jsou válce vybaveny indukčním snímačem.

Pět variant: různé rozměry pístu, zdvihu, těsnění

K dispozici je pět velikostí pístu od 32 do 80 mm a čtyři délky zdvihu od 25 do 100 mm. V případě potřeby je možné za pomoci distančního kroužku zkrátit standardní zdvih na 5 až 29 mm. K dispozici jsou také varianty s vnitřním nebo vnějším závitů.

V závislosti na podmínkách použití je k dispozici pět různých typů těsnění. Díky použití různých těsnicích materiálů může být těsnicí systém optimálně přizpůsoben provoznímu tlaku, provozní teplotě a hydraulické kapalině. Toto zajistí, že se bude píst pohybovat konstantně a hladce, dokonce i při malých rychlostech bez trhavých pohybů.

Vysoká zatižitelnost, ochrana proti nečistotám, variabilní připojení

Aby se vyhovělo vysokým mechanickým i teplotním požadavkům, jsou závitová pouzdra, tělesa válců a vnitřní dorazy pístu zesílené. Těsnění pístnice s minimálním prosakem zaručuje čistý provoz. Nově navržený stěrací kroužek zabraňuje vniknutí hrubých nečistot a špon. Je zapuštěn do takové míry, že těsnicí břit je maximálně chráněn.

Blokový válec může být upevněn několika způsoby. K tomuto účelu jsou volitelně na široké straně, na straně pístnice nebo na spodní straně k dispozici otvory. K dispozici je také celá řada různých možností pro připojení pro hydrauliku pomocí potrubí nebo příruby, vše s velkoryse dimenzovanými průměry pro vysoké průtoky.

Zátěžové grafy usnadní výběr správného modelu

Výběr správného modelu je usnadněn přehlednými grafy, které zákazníkovi ukazují odpovídající zátěžové limity pro všechny možné provozní podmínky. Na první pohled je vidět přípustné boční zatížení jako funkce zdvihu pístu, přípustné rychlosti pístu v závislosti na hmotnosti připojených hmot a odpovídající kombinace těsnění podle konkrétního typu aplikace.