zde se nacházíte:
Index EN > News > Nová integrovaná pneumatická kontrola polohy pro kyvné upínače

Nová integrovaná pneumatická kontrola polohy pro kyvné upínače

Integrovaná pneumatická kontrola polohy doplňuje osvědčenou řadu hydraulických kyvných upínačů.

Kompaktní design nevyžaduje žádný prostor pro instalaci navíc.

Integrovaná pneumatická kontrola polohy je volitelná funkce, která doplňuje osvědčenou řadu hydraulických otočných upínačů ROEMHELD pro varianty s provozním tlakem 70 bar a 120 bar. Volitelně dostupná funkce se díky svým kompaktním rozměrům hodí do stávajícího pouzdra upínacího prvku. To znamená, že v obráběcím stroji není potřeba žádný další instalační prostor. Technologie čeká na patentování. ROEMHELD toto řešení vyvinul na základě četných požadavků uživatelů.

 

Vysoké upínací síly

Ve srovnání s dříve dostupnou kontrolou polohy uživatelé ušetří místo díky novému integrovanému řešení. Pneumatická verze uzavírá dva otvory a tím detekuje, zda je píst vysunutý a upínač je ve výchozí poloze, nebo zda se píst otočil do upínací oblasti a obrobek je upnutý.

Dvojčinné kyvné upínače s horní přírubou jsou k dispozici ve čtyřech velikostech. Díky kompaktní konstrukci jsou částečně zápustné a i při provozním tlaku 70 bar dosahují velmi vysokých efektivních upínacích sil až 13,3 kN.

Mezi další výhody patří necitlivost vůči velkému objemovému průtoku a velmi krátká doba upnutí od 0,4 s. Upínací rameno lze indexovat v určené poloze, také lze snadno nastavit speciální úhly otáčení. Standardně jsou součástí dodávky FKM stěrače, k dispozici jsou také kovové stěrače na hrubé a horké špony.

Zvláštní výhoda pro uživatele: Montážní polohu kyvných upínačů lze libovolně zvolit.

Upínací prvky lze také připojit přímo k nízkotlaké hydraulice obráběcích strojů.

 

Pro rostoucí požadavky na automatizaci

Hydraulické kyvné upínače se obecně používají k upínání obrobků tam, kde upínací body musí být volné pro nakládání a vykládání přípravků. Jejich celkový zdvih se skládá z otočného a svislého pohybu. Tímto způsobem se píst nejprve otočí nad upínací bod a poté se na něj spustí dolů, aby jej upnul.

Díky svému robustnímu otočnému mechanismu a volitelným polohovým ovládacím prvkům jsou kyvné upínače vhodné zejména pro automatizační aplikace. Patří mezi ně mimo jiné plně automatické výrobní systémy s krátkými časy taktů, upínací zařízení s výměnou obrobků pomocí manipulačních systémů, přenosové linky, kontrolní a testovací systémy motorů, převodovek a náprav, montážní linky nebo speciální obráběcí stroje.

Takové aplikace jsou v rámci digitalizace a Průmyslu 4.0 velmi žádané. S rostoucí automatizací společnost ROEMHELD očekává, že poptávka po kyvných upínačích s pneumatickou kontrolou polohy bude i nadále narůstat.