zde se nacházíte:
Úvod > Obchod > Schmidt > RÖMHELD - Veletržní novinky AMB 2018

RÖMHELD - Veletržní novinky AMB 2018

Roemheld na veletrhu AMB: Flexibilní upínací technika pro automatizaci, aplikace pro Industry 4.0 a 5-ti osé obrábění

Efektivní, ověřené a přesné upínání pro náročné komponenty.

STARK SPEEDY connect: Upínací systémy nulového bodu pro prostředí svařování

Na veletrhu AMB je poprvé k vidění extrémně kompaktní upínací systém nulového bodu STARK SPEEDY Connect, který byl vyvinut speciálně pro prostředí svařování, např. při konstrukci vozidel. Robustní pouzdro je vyrobeno z vysoce kvalitní nástrojové oceli a eloxovaného hliníku s vysokou pevností v tahu.

Samouzamykatelné prvky, které jsou upnuty pomocí pružiny a posíleny pneumaticky, dosahují upínací síly 3 kN při 5 barech se zdvihem 4,5 mm. Díky aktivnímu zdvihu s velmi vysokou upínací silou a plovoucímu upínání pomocí naváděcího čepu umožňují široké využití od jednoduchého vkládaní a odebírání robotem až po lisování lepicích bodů.
Integrován je plně elektronický senzor, který indikuje pomocí LED diody na zadní straně upínacího systému aktuální stav upínání – „upnuto“, „odepnuto“ nebo „upnuto bez naváděcího čepu“. Signály mohou být dále digitálně přenášeny do řídicího systému vyšší úrovně. Elektronické monitorování je alternativou k optické kontrole upínání pomocí mechanického regulačního ventilu, který se již osvědčil s upínacími systémy STARK nulového bodu řady SPEEDY classic. Taktéž zde může být vyhodnocování kontroly upínání integrováno přímo do řídicího systému zařízení.
STARK SPEEDY connect byl vyvinut speciální pro stavby zařízení a montáž. Oblasti použití jsou např. konstrukce karosérií automobilů, spojení strojních součástí.

Přímé upínání s excentrickými upínači do otvorů: Flexibilní 5-ti stranné obrábění
 
Pokud je potřeba kvůli úspoře místa upínat komponent axiálně, pak jsou upínací prvky do otvoru od RÖMHELD ideální. Díky jejich úzkému tvaru mohou být umístěny velmi blízko k hraně obrobku. Upíná se na jedné straně do otvorů, zbývající strany tak zůstávají volné k obrábění.
Přizpůsobení upínače velikosti otvoru se provádí upínacími pouzdry, která se dají rychle vyměnit pomocí bajonetového zámku. Upínací prvek tak může zůstat v přípravku – systém, který si firma Römheld nechala patentovat. Rozsáhlé možnosti monitoringu umožňují použití těchto upínačů i v automatizovaném provozu.

Úzké podpěrné prvky pro jakoukoli montážní polohu

Hydraulické podpěrné prvky RÖMHELD se používají tam, kde je potřeba eliminovat vibrace a prohnutí obrobku během obrábění. Zvlášť mnohostranná je řada úzkých modelů k zašroubování, jež je vhodná pro všechny montážní polohy a lze ji použít i na nízkotlakých strojích. Vzhledem k tomu, že prodloužení hřídele má průměr pouze 16 mm, lze dosáhnout i obtížně přístupných míst ve výklencích a dutinách montážního dílu. Délka hřídele se pohybuje od 20 do 100 mm. Nové podpěrné prvky se závitem jsou chráněny standardními kovovými stíracími hranami a stěrači z FKM (fluorkaučuk). Dvojčinné varianty, které upínají a odepínají hydraulicky, jsou vhodné zejména pro automatizovanou výrobu.

Inteligentní a modulární: Čerpací agregát s monitorováním stavu

Na veletrhu AMB firma RÖMHELD také představila inteligentní čerpací agregát s výhodnou modulární konstrukcí pro ovládání hydraulických upínacích elementů. Integrovaný monitorovací systém analyzuje a vyhodnocuje v reálném čase hodnoty, jako např. provozní tlak, úroveň plnění, teplotu a stupeň znečištění tlakového média. Pro podporu procesu obrábění pak mohou být shromážděná data převedena do obráběcího stroje. Systém zároveň pomáhá při plánování opakovaných opatření na údržbu a přispívá snižovat prostoje.

Horizontální obrábění: Věžové upínací systémy pro manuální i automatizovanou výrobu

Věžové upínací systémy HILMA se série TS nabízí firma RÖMHLED Gruppe zvláště pro ruční, poloautomatické i plně automatické horizontální obrábění. Současně může být upnuto 4, 8 nebo 16 komponent. Systémy jsou nabízeny taktéž s funkcí „třetí ruka“ nebo ve verzi pro extra těžké obrobky.
Série HILMA TS H doplňuje sortiment odolných a vysoce přesných mechanických věžových upínacích systémů o hydraulické řešení pro automatizaci. Díky tomu, že jednotlivé modely mají stejnou konstrukci, může být využitá celá škála čelistí. Na každou ze čtyř stran mohou být bezpečně hydraulicky upnuty a odepnuty dva obrobky s různými rozměry – manuálně, poloautomaticky i plně automaticky. Upínací síly jsou sledovány a řízeny způsobem vhodným pro automatizaci. Přívody mohou být vedeny buď seshora, nebo zespod skrz desku stroje.
Stejně jako všechny věžové upínací systémy HILMA řady TS, i řada TS H disponuje patentovaným rozváděcím a těsnícím systémem, ve kterém nejsou použity žádné náchylné plechové kryty ani plastové stěrače. Design monobloku zároveň zajišťuje vysokou stabilitu a přesnost obrábění.

HILMA Vario Line: Flexibilní svěráky

Svěráky typu HILMA Vario Line jsou vhodné pro vertikální i horizontální použití a dají se zvlášť flexibilně přizpůsobit měnícím se velikostem obrobků. Toto je zajištěno magneticky upevněnými rychlovýměnnými čelistmi, které vyměníte pouze jedním krokem. Systém tak může být individuálně zkonfigurován a díky mnohačetným parametrům přizpůsoben různým obráběcím zadáním.

Upínání bez deformace s mnohostrannou HILMA MC-P

Série HILMA MC-P se používá převážně k 5ti-osému obrábění. Její kompaktní design umožňuje bezkolizní přístup nástrojů a použití krátkých standardních nástrojů. Lze upínat třemi možnými způsoby: Obrobky mohou být upnuty centricky, proti čelisti nebo – v modelové variantě „balance“ – ve flexibilní pozici. Tato varianta je obzvlášť vhodná pro upínání složitých nebo jemných komponentů, u kterých by hrozila deformace. Surové a hotové díly mohou být obráběny bez dodatečné montáže na jednom systému. Robustní konstrukce strojních svěráků s integrovanou ochranou proti šponám usnadňuje použití i na paletových stanicích.